Wrz
11
2018

Nadmiernie wypadające włosy: co można zrobić?

Kuracja wzmacniająca włosy przyda się, gdy po każdym przeciągnięciu włosów dłonią w ręce pozostają 2-3. Dlaczego włosy wypadają? Jaka jest skuteczna terapia wzmacniająca?

Zobacz również:

 

Łysienie często jest dziedziczne. Jego przyczyną bywają jednak także zła dieta, zaburzenia hormonalne, leki, niektóre choroby, stres, palenie papierosów. Proces ten można zatrzymać nie tylko zmieniając tryb swojego życia i lecząc podstawową dolegliwość.
Kuracja tabletkami

 

We wczesnym stadium łysienia typu męskiego stosuje się środki, które blokują przekształcanie się testosteronu w DHT. W lekach na łysienie dostępnych na receptę znajduje się minoxidil lub finasteryd. Ten pierwszy związek stosowany był początkowo w lekach na nadciśnienie. Okazało się, że dodatkowo stymuluje mieszki włosowe. Zaczęto więc stosować go również w leczeniu łysienia. Leki z minoxidilem stosuje się doustnie (są również preparaty z minoxidilem do stosowania zewnętrznego), włosy przestają wypadać po około dwóch miesiącach; odrastać zaczynają po czterech miesiącach. Preparaty z minoxidilem stosuje się u kobiet i mężczyzn. Finasteryd zawierają tabletki doustne. Pierwsze efekty zażywania tabletek z finasterydem powinny pojawić się po trzech miesiącach. Koszt miesięcznej kuracji jednym z tych preparatów to około 150 złotych.

Nadmiernie wypadające włosy: co można zrobić?

Terapia wspomagająca

 

Kurację tabletkami warto wspomóc sięgając po odżywki do włosów. Powinny one zawierać: witaminy A, E i B6, keratynę, cynk, proteiny. Preparaty na wzmocnienie włosów powinny zawierać także placenty (wyciąg z łożyska zwierzęcego) i cystynę – aminokwas, który dostarcza potrzebnej do budowy włosa siarkę. Kurację należy kontynuować przynajmniej przez trzy miesiące. Jej miesięczny koszt to około 160 złotych.

Porostowi włosów sprzyjają także zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych. Jest to między innymi zabieg mezoterapii skóry głowy, który polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednio dobranych leków. Z reguły konieczne jest wykonanie czterech, sześciu zabiegów. Jeden kosztuje od 100 do 250 złotych.

Zobacz również:

Odpowiedz autorowi!