Biuro matrymonialne

Biuro matrymonialne

Biuro matrymonialneKlient takiego biura podpisuje umowę, w której zobowiązuje się do tego, że wszelkie informacje podane na swój temat są zgodne ze stanem faktycznym, a jeśli jakaś informacja budzi niepokój wśród pracownika biura, można poprosić klienta o przedłożenie stosownych dokumentów potwierdzających daną informację. Ale to, podobno, zdarza się niezwykle rzadko.

Pieniądze…

Profesjonalne biuro matrymonialne, w przeciwieństwie do usług, jakie oferuje internet, nie są bezpłatne. Kosztują od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Nasuwa się, więc pytanie – czy klientem takiego biura może być każdy, kto zapłaci? A jeśli pieniądze nie grają roli, czy jest możliwe spełnienie każdej, najbardziej nietypowej zachcianki klienta? Pracownicy takich biur na ten temat wypowiadają się bardzo ostrożnie: „Oczekiwania każdego klienta są ważne i je szanujemy. Ale nie zawsze jesteśmy w stanie je spełnić, czasem musimy odmówić współpracy.” Zasady współżycia społecznego, moralność i etyka wyznaczają standardy pracy biur matrymonialnych. Wydawać by się mogło, że założenie biura matrymonialnego to strzał w dziesiątkę; biznes nie należy jednak do łatwych.

Dlaczego biura matrymonialne nadal funkcjonują?

Na przestrzeni kilku lat, co najmniej kilka takich działalności upadło; w Internecie można znaleźć wiele namiarów na tego typu instytucje, jednak większość z nich nie przetrwała próby czasu i niełatwego, konkurencyjnego rynku. Istnieją też firmy, które opisują siebie, jako biuro matrymonialne, ale bardziej koncentrują się na prowadzeniu zwykłego, nieskomplikowanego serwisu z ofertami. Praktyka pokazuje, że nie różnią się one niczym od typowych randkowych portali internetowych.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz