Dlaczego pizzę wolimy jeść w restauracji?

Dlaczego pizzę wolimy jeść w restauracji?

Pizza to danie, które chętnie jedzą mieszkańcy każdego kraju na świecie.  Danie to przynajmniej w Polsce najchętniej jadamy w restauracjach. Jakie rodzaje pizzy można w nich zjeść? Jakie dodatki należą do tych, które wybieramy najczęściej?

 

Pizza jest bardzo prostym daniem, którego smak może być za każdym razem zupełnie inny; wystarczy zmienić jeden lub kilka dodatków, aby każdego dnia zjeść inaczej smakującą pizzę. W restauracjach na terenie naszego kraju, które mają w karcie to włoskie dania bardzo chętnie zamawiana jest pizza margherita. To jedna z najstarszych, bardzo popularnych na całym świecie wariantów tego dania. Jego recepturę opracowano w Neapolu z okazji wizyty w tym mieście królowej Małgorzaty Sabaudzkiej i jej małżonka. Margherita ma bardzo mało składników; na drożdżowym placku ułożone są tylko plastry mozzarelli i pomidorów, całość wieńczą listki bazylii.

Bardzo prosta jest także pizza marinara, którą również można zamówić w wielu polskich restauracjach

Bardzo popularna w polskich restauracjach jest pizza capricciosa w skrócie we Włoszech nazywana capri. Na wierzchu tej pizzy znajdują się: pomidory, szynka i pieczarki. Czasem dodawane są jeszcze oliwki. W menu większości restauracji, które podają pizzę jest również chętnie zamawiana przez Polaków pizza hawajska. Przepis na tę pizzę opracowano około 50 lat temu w Kanadzie. Pizza hawajska składa się z szynki i ananasów. Najmniej chętnych jest zawsze na pizzę wegetariańską. Rzadko także z menu wybieramy pizzę carbonarę; jeśli już to wersję tę zamawiają panowie. Jednym ze składników tej pizzy jest bowiem boczek. Panie, które zamawiają pizzę wolą raczej taką, której składniki są chude.

Dlaczego pizzę wolimy jeść w restauracji?

Chętnie więc wybierają pizzę hawajską, capri albo z kurczakiem

Pizza to danie wyjątkowo chętnie zamawiane przez Polaków w restauracjach. Jesteśmy ogromnymi amatorami tego dania. Niekoniecznie też wybieramy pizzę z małą ilością dodatków. Większość z nas zamawia też do pizzy sos czosnkowy. Bardzo rzadko pizzę pieczemy sami w domu.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz