Do wiercenia otworów nie tylko w betonie

Do wiercenia otworów nie tylko w betonie

W budownictwie używane są bardzo różne materiały. Wyjątkowo często wykorzystywany jest beton. Ten kompozyt składający się z wody, kruszywa i cementu, gdy stwardnieje jest bardzo twardy. Wykonanie w nim otworów może okazać się zadaniem bardzo trudnym. Wcale jednak tak być nie musi, wystarczy sięgnąć pod odpowiednie narzędzia.

Jakie narzędzia do otworów w betonowym podłożu?

Mając w planach wykonywanie otworów w podłożu wykonanym z betonu najlepiej jest zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie wiertnica. Wiertnice to urządzenia uniwersalne, korzysta z nich wiele różnorodnych branż, nie tylko branża budowlana. Z prostych wiertnic korzystają ogrodnicy, z tych bardziej zaawansowanych technicznie korzystają geolodzy, którzy poszukują nowych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. W branży budowlano-remontowej korzysta się z wiertnic wyjątkowo często. Dzięki nim pracownicy budowlani w ciągu godziny pracy mogą wykonać ogromną ilość otworów w wyjątkowo twardych materiałach: betonie, cegle, żelbecie, terakocie. Średnica otworów, które można wykonać posługując się tymi narzędziami jest bardzo różnorodna. Minimalna średnica otworu wynosi około 6 mm. 1500 mm może mieć średnicę największy otwór wykonany przy pomocy wiertnicy. Plusem tych narzędzi jest też to, że można wykonać nimi otwory na dużych głębokościach. Otwory wykonuje się bez udaru, dzięki czemu nie powstają drgania i wibracje. W efekcie można użyć wiertnic wykonując otwory w budynkach, w których znajdują się ludzie. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy mogą czuć się bezpiecznie, prace przy pomocy wiertnicy nie naruszają konstrukcji budynku.

Do wiercenia otworów nie tylko w betonie

Jakie urządzenie wybrać?

Na rynku dostępne są wiertnice wyposażone w bardzo różny napęd. Można wybierać między wiertnicami, które mają napęd pneumatyczny, hydrauliczny lub elektryczny. Otwory wiertnicami można wykonywać metodą na sucho lub na mokro. Do otworów o znacznej średnicy i tych wykonywanych na dużych głębokościach przeznaczone są wiertnice wyposażone w statyw. Dzięki znajdującym się w jego podstawie otworom, wiertnica jest zakotwiczone stabilnie.

Więcej znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz