fallback-image

Druk przyszłości

Zaczęło się od Gutenberga, który wprowadził druk. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Książki stały się coraz bardziej ogólnodostępne. Problemy finansowe przestały być tak wielkim problemem i każdy mógł posiadać je we własnym domu.

Dalszy rozwój cyfrowy przyniósł domowe drukarki – na początku atramentowe, by później drukować za pomocą lasera. Wszystkie te zmiany przyniosły wiele dobrego, jednak na dobrą sprawę nie uczyniły ludzi nieśmiertelnymi. O tym marzy każdy – o życiu wiecznym.

Dziś z pomocą przychodzi wielka nowość, jak na razie testowana na dużych uczelniach. Chodzi o drukowanie 3d. Te drukarki zrewolucjonizują naukę, przemysł, gospodarki wielu państw. Jednak to nadal nie wszystko bowiem jest jedna dziedzina ściśle powiązana z tą techniką. Mowa oczywiście o medycynie.

Kiedy przydaje się drukarka 3d?

Kiedy świętujemy czyjeś urodziny, życzymy sobie stu lat. Jednak to nie wiele, bowiem choroby cywilizacyjne, nasze słabości i wiele innych czynników, sprawiają że nasz żywot trwa często, nie więcej niż 50/60 lat.

Top właśnie w tym miejscu, najbardziej przyda się drukarka 3d.

Swoim szeroko zakrojonym działaniem, pozwoli stworzyć dowolny narząd ludzki, część ciała lub członek – bez większego problemu. Kwestią sporną jest tylko wynalezienie odpowiedniego „tuszu”, czyli materiału z którego będziemy tworzyć te części ciała.

Zalety wydruków w 3d

Przed naukowcami jeszcze bardzo wiele ciężkiej i żmudnej pracy. Jednak warto się streszczać, bowiem państwo , które pierwsze opanuje ten rynek – zdobędzie bogactwo. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wydrukowany przedmiot w każdej chwili będzie mógł zastąpić ten uszkodzony lub wadliwy. Dzięki temu życie ludzi stanie się wielokrotnie łatwiejsze.

Być może dzięki temu wynalazkowi, wszyscy ludzie na ziemi będą żyć nie sto, lecz dwieście lub trzysta lat. I nic nie będzie w stanie im w tym przeszkodzić.

Oczywiście do pełnego sukcesu potrzeba jeszcze wielu lat badań i praktyk. Jedną z podstawowych kwestii jest sprawa przeszczepu mózgu. W końcu bez tego nie ma mowy o jakiejkolwiek namiastce nieśmiertelności.

Zobacz także: http://3d-up.pl/

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz