Lis
22
2018

Gdzie jechać na obozy zimowe?

Wypoczynek zimowy jest w Polsce równie popularny co letnie wakacje i co roku tysiące rodziców zastanawia się jak zagospodarować czas swoim pociechom podczas ferii. Rozwiązaniem, które nie zrujnuje naszych portfeli, a jednocześnie zapewni dziecku wiele atrakcji i moc wypoczynku są obozy zimowe.

Zobacz również:

Najpopularniejsze obozy zimowe odbywają się oczywiście w górach. To bardzo często wyjazdy o profilu sportowym. Mamy tu zatem obozy narciarskie, snowboardowe oraz narciarsko-snowboardowe. Szaleństwo sportowe to szansa na długi wypoczynek połączony z intensywnym treningiem na stoku. Podczas obozów narciarsko – snowboardowych coraz częściej oprócz narciarstwa zjazdowego mamy możliwość jazdy na biegówkach na specjalnie do tego wytyczonych trasach biegowych.

 Gdzie jechać na obozy zimowe?

Myli się jednak ten, kto sądzi, że na obozy w zimie można jeździć tylko w góry. W ofercie wielu biur podróży i organizacji zajmujących się zbiorowym wypoczynkiem znajdziemy także oferty wypoczynku zimowego na mazurach, Suwalszczyźnie czy nawet nad morzem. Zaletą tego typu obozów jest to, że są oczywiście dużo tańsze niż jakikolwiek wypad w góry. Wielu rodziców martwi się jednak, że ich dziecko będzie się na takim obozie, na przykład nad morzem nudzić. Nic bardziej mylnego. Obozy tego typu nie polegają jedynie na wywiezieniu dzieci poza miasto. Najczęściej są to wyjazdy tematyczne. Możemy tu zatem znaleźć obozy, które połączone są z jakąś formułą aktywności fizycznej, na przykład obozy biegowe, turystyczne, a także wypoczynek gdzie podstawą jest rozwijanie danego hobby. Istnieją bowiem tematyczne obozy zimowe dla dzieci, gdzie punktem przewodnim są szachy, brydż czy też nauka języka obcego. Wśród wielu ofert znajdziemy też obozy połączone z rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych, a także takie, gdzie dziecko zapozna się z podstawami astronomii.

Dodatkowo wypoczynek nad jeziorami czy morzem w zimie wcale nie musi wiązać się wyłącznie z aktywnością około obozową. Kierownictwo najczęściej organizuje też ogniska, kulig oraz zawody w lepieniu bałwana lub bitwie na śnieżki.

Zobacz również:

Odpowiedz autorowi!