Jak obliczana jest składka na ubezpieczenie

Jak obliczana jest składka na ubezpieczenie

Jak obliczana jest składka na ubezpieczenie

Ubezpieczenia samochodowe dzielą się na dwa rodzaje. Te obowiązkowe oraz dobrowolne. Przy obu jednak w podobny sposób obliczana jest składka, którą musimy zapłacić co miesiąc. Zależy ona od jakości i stanu naszego samochodu i od nas.

Kalkulator OC i AC pozwala samodzielnie obliczyć naszą składkę na ubezpieczenie. Dzięki jego zastosowaniu nie musimy już odwiedzać wielu biur towarzystw ubezpieczeniowych czy wykonywać setek połączeń telefonicznych, odpowiadając wciąć na te same pytania.

Wystarczy jedynie ujawnić niektóre nasze dane osobowe i auta, aby po chwili poznać orientacyjną składkę na OC i AC.

Przede wszystkim za wysokość naszej składki odpowiada marka i model samochodu, jaki chcemy ubezpieczyć

Ubezpieczenie nie dotyczy bowiem naszej osoby, ale jest bezpośrednio podporządkowane pod dany pojazd. W zależności od marki składka może być niższa lub wyższa. Ubezpieczyciel bowiem ma pełną świadomość statystyk, z których jasno wynika, które marki samochodowe częściej ulegają wypadkom. Niezwykle ważny jest też przebieg, jakim może „pochwalić” się samochód. Im więcej kilometrów na liczniku tym więcej płacimy my. Nawet jeśli pojazd jest stosunkowo nowy, ale był bardzo intensywnie eksploatowany to koszt składki ulegnie zwiększeniu. O jej wysokości decyduje też pojemność silnika. I znowu powtarza się ten sam schemat im większa pojemność silnika, tym wyższa składka. Zasada jest bardzo prosta. Większa pojemność oznacza, że dany pojazd jest w stanie rozwinąć większą prędkości. Co w sposób oczywisty zwiększa ryzyko wystąpienia szkody.

Nie tylko dane dotyczące samochodu decydują jednak o wysokości naszej składki

Kluczowe dla użytkownika jest tutaj nasz wiek oraz to, kiedy otrzymaliśmy prawo jazdy. Jeśli jesteśmy młodym i wedle ubezpieczyciela, niedoświadczonym kierowcą to nie powinniśmy spodziewać się ulg z tego powodu. Wedle towarzystw ubezpieczeniowych najbardziej odpowiedzialną grupą kierowców, a więc jedzącą bezszkodowo są mężczyźni w wieku 30-40 lat, posiadający dzieci i będący w związku małżeńskim.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz