Jak utrzymać czystość na budowie i przy remoncie?

Jak utrzymać czystość na budowie i przy remoncie?

Ekipy budowlane i remontowe czy wykończeniowe pracujące przy wznoszeniu i wyposażaniu budynków komercyjnych i mieszkalnych, posługują się wieloma różnymi narzędziami. Tną, szlifują czy przycinają kafelki, tynki czy panele. Wszystko to powoduje, że powstają ścinki, pył i kurz. Dla zachowania należytej czystości na budowie potrzebne są narzędzia dostosowane do warunków ekstremalnych. Zwykły odkurzacz nie będzie dobrym rozwiązaniem, ale odkurzacze budowlane jak najbardziej spełnią swoje zadanie.

Czym różnią się odkurzacze budowlane od domowych?

Odkurzacz ma za zadanie siłą ssącą wessać kurz, okruszki, brud, włosy i inne luźne zabrudzenia z podłogi i ze ścian. Jednak nie wszystkie odkurzacze będą nadawały się do użycia na budowie. Żeby móc usuwać taką maszyną pozostałości po wierceniu, szlifowaniu czy cięciu, kiedy na podłodze zbiera się wiele twardych materiałów konstrukcyjnych, pył i szlam, trzeba użyć znacznie mocniejszego sprzętu.

Wydajne odkurzacze budowlane pozwalają szybko usunąć pozostałości po budowlanych materiałach. Nie jest dla nich problemem także pył, którego nie usuwają zwykłe urządzenia domowe. Poradzą sobie z nim tylko odkurzacze, które są wyposażone w filtry HEPA H13.

Sprawdź odkurzacze na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Usuwanie cząsteczek pyłu

Wyzwaniem na placach budowy czy w pomieszczeniach gruntownie poddawanych remontom, jest osadzający się na podłodze, ścianach i maszynach pył. Cząsteczki pyłu unoszą się również w powietrzu i niestety zawierają potencjalnie szkodliwe elementy, które mogą powodować poważne podrażnienia układu oddechowego człowieka. Pył więc powinien być właściwie od razu usuwany, choć czasem pozostaje on całkowicie niewidoczny gołym okiem.

Zastosowanie na placu budowy profesjonalnych odkurzaczy budowlanych powoduje, że można nim wyłapywać pył w miejscu jego powstania i zapobiegać przez to mieszaniu się jego cząsteczek z powietrzem. Likwiduje się ryzyko tego, że pył dostałby się do układu oddechowego budowlańców, stanowiąc poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia, a to jeden z wielu plusów tego rozwiązania.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz