Jakie rodzaje pizzy warto zamówić?

Jakie rodzaje pizzy warto zamówić?

Historia pizzy sięga czasów starożytnych. Z upływem czasu zmieniała się jej forma. Współczesna pizza nie przypomina już płaskich chlebków posmarowanych oliwą i posypanych czosnkiem i ziołami. Na pewno jest to danie popularne nie tylko we Włoszech. Pizzę zamawiamy chętnie także w polskich restauracjach.

Rodzaje pizzy, które koniecznie trzeba spróbować

 Jakie rodzaje pizzy warto zamówić?

Rozmawiając o pizzy warto wspomnieć o pizzy po marynarsku. Po włosku nazywa się ona Marinara. Jest jednym z najstarszych rodzajów tego dania. Była bardzo popularna wśród marynarzy, stąd wzięła się jej nazwa. Marinara to klasyczna, składająca się z małej liczby dodatków wersja pizzy. Spód ciasta pokrywany jest pomidorami, oliwą z oliwek, czosnkiem i ziołami. Bardzo popularna jest także pizza Margherita. Ta wersja dania narodziła się w Neapolu. Została przygotowana po raz pierwszy na życzenie królowej Małgorzaty składającej wraz z małżonkiem wizytę w tym mieście. Margherita pokryta jest pomidorami, serem mozzarella i listkami bazylii. Tajemnica smaku włoskiej pizzy kryje się między innymi w wysokiej jakości składnikach, które układane są na wierzchu drożdżowego placka.

Pizza w polskiej wersji

Odmian pizzy jest obecnie mnóstwo. To dlatego oprócz klasycznych odmian pizzy w polskich restauracjach serwowane są zupełnie inne jej warianty. Wierzch ciasta często pokrywany jest pieczarkami, papryką, boczkiem, kebabem czy kurczakiem wcześniej upieczonym na grillu. Do tego pizza przygotowywana jest w większości przypadków na o wiele grubszym cieście niż klasyczna pizza włoska. Zawsze też na spodzie ciasta znajduje się więcej składników. Taka jednak pizza smakuje nam najbardziej. Oczywiście w bardzo dobrych restauracjach można zamówić oczywiście pizzę marinara, margherita czy quattro stagioni czy cieszącą się dużą popularnością pizzę capricciosa.

Prawdziwie włoska pizza ma zawsze cienkie ciasto, na wierzchu znajduje się najwyżej 4 składniki. Danie to jest tak popularne na całym świecie, że 9 lutego ma nawet swoje święto. To okazja, aby wybrać się na dobrą pizzę do restauracji.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz