Lut
2
2018

Koszty obsługi konta

Koszty obsługi kontaO ile kiedyś konto bankowe było luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, to współcześnie jest praktycznie obowiązkowe.

Zobacz również:

Jednak zanim wypełnimy wniosek o założenie rachunku, powinniśmy bacznie przyjrzeć się tabeli opłat w danym banku.

Rachunek na miarę XXI wieku

Współcześnie bez trudu znajdziemy bank, który oferuje nam tak zwane darmowe prowadzenie konta. Większość tak codziennych operacji, jak przelew, zlecenia stałe czy posiadanie karty debetowej jest tam darmowa. Banki bowiem jak każda instytucja muszą ze sobą konkurować, a rezygnacja z opłat jest jednym z najprostszych sposobów wyprzedzenia konkurencji. W tym celu większość instytucji bankowych oferuje tak zwane konto internetowe, które kierowane jest do młodszych użytkowników kont bankowych. Diabeł jednak jak zawsze tkwi w szczegółach i zanim podpiszemy stosowną umowę, powinniśmy dokładnie rozważyć system opłat w danym banku.
Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-jakie-chce/konto-jakie-chce.html

Co jest za darmo, a co nie?

Przede wszystkim upewnijmy się, czy przelewy i samo posiadanie karty debetowej na pewno jest darmowe. Być może mamy do dyspozycji dziesięć albo dwadzieścia darmowych przelewów, a za kolejne będziemy zmuszeni słono zapłacić. Jeżeli za pomocą konta płacimy za rachunki to pół biedy. Kiedy jednak wykonujemy kilka przelewów tygodniowo, to system opłat może nas tu obciążać. To samo tyczy się karty debetowej. Jej posiadanie może być darmowe pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Bank przykładowo może nie pobierać opłat za kartę, ale tylko wtedy, kiedy w ciągu miesiąca przeprowadzimy daną liczbę transakcji za jej pośrednictwem. Warto też dowiedzieć się ile zapłacimy za skorzystanie z bankomatu innego banku. Zwłaszcza jeżeli ilość bankomatów darmowych w naszej okolicy nie jest zbyt duża.

Dla młodych osób i tych często podróżujących za granicę kwestią kluczową może być prowizja przy wypłacie z bankomatu poza granicami Polski. Część banków pozwala nam na wykonywanie darmowych wypłat. Inne gwarantują bezpłatną wypłatę, ale kwota jest przeliczana po mało korzystnym dla nas kursie. Jeszcze inne po prostu naliczą nam prowizje. W takich wypadkach jest ona stosunkowo duża.

Zobacz również:

Odpowiedz autorowi!