Kredyt gotówkowy: co warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy: co warto o nim wiedzieć?

Kredyty gotówkowe należą do tych, które bierzemy w bankach najczęściej. Po podpisaniu umowy bank przelewa pieniądze na nasze konto – możemy je wydać na dowolny cel.

Dlaczego warto wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują większej gotówki na sfinansowanie remontu, wyjazd na wakacje, świąteczne przygotowania, kupno samochodu, spłacenie innych zobowiązań finansowych. Kredyt gotówkowy można spłacać przez kilka lat, dzięki temu wysokość miesięcznej raty nie będzie zbyt mocno obciążała domowego budżetu. W przypadku osób, które w danym banku mają konto osobiste, kredyt gotówkowy przyznawany jest niemal od ręki. Decyzja o jego przyznaniu zapada bardzo szybko bez względu na to, czy osoba zainteresowana kredytem złożyła wniosek osobiście w oddziale banku, czy przez stronę internetową lub infolinię banku.

Kredyt gotówkowy: co warto o nim wiedzieć?

Warunki niezbędne do otrzymania kredytu gotówkowego

Oczywiście, aby otrzymać standardowy kredyt gotówkowy trzeba przede wszystkim złożyć wniosek kredytowy. Konieczny jest również dowód osobisty oraz (w przypadku składania wniosku w banku, w którym nie mamy konta) dokumenty potwierdzające wysokość zarobków. Może to być wydane przez pracodawcę zaświadczenie o zarobkach, odcinek renty lub emerytury bądź decyzja o przyznaniu tych świadczeń.

Kredyt w promocji

Okazje zdarzają się nie tylko w sklepach, ale także na rynku kredytów. Może więc uda nam się trafić właśnie na atrakcyjną ofertę kredytu gotówkowego. Zawsze jednak korzystając z takiej oferty (także z kredytu oferowanego standardowo) poprośmy o harmonogram spłaty i porównajmy go w kilku różnych okresach. Zwróćmy także na to, jaka będzie ostateczna kwota rat, które będziemy płacić. Sprawdźmy również, czy za otrzymanie kredytu w promocji nie będziemy zmuszeni do skorzystania z dodatkowych produktów zaoferowanych przez bank.

Odstąpienie od umowy

Po podpisaniu umowy możemy się z niej wycofać, mamy na to 14 dni. W tym celu składamy w banku oświadczenie o odstąpieniu od umowy; wycofując się z umowy w ciągu 14 dni, nie musimy podawać przyczyn swojej decyzji. Po odstąpieniu od umowy pożyczoną przez bank kwotę musimy oddać niezwłocznie. Na oddanie pieniędzy razem z odsetkami mamy więc 30 dni od dnia, w którym złożyliśmy oświadczenie.

Kredyt gotówkowy mogą dostać nawet osoby o niskich dochodach. Plusem są uproszczone formalności oraz to, że pieniądze można wydać na dowolny cel. Kredyt gotówkowy najlepiej jest brać w banku, w którym mamy konto. Może on zaproponować lepsze warunki niż inny.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-gotowkowe/

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz