Na co zwracać uwagę przy zakupie przecinarki do glazury?

Na co zwracać uwagę przy zakupie przecinarki do glazury?

Jeśli prowadzimy małą firmę remontową lub budowlaną, to jednym z elementów, który powinniśmy mieć na wyposażeniu, jest przecinarka do glazury. Czym jednak kierować się podczas wyboru i jaką przecinarkę wybrać?

Napęd

Przecinarki do glazury możemy podzielić ze względu na to, jak są napędzane. Najprostsze z nich to przecinarki do glazury ręczne. Są bardzo popularne i składają się ze specjalnego koła tnącego. Zasada działania jest bardzo prosta. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Przecinarka robi nacięcie, a następnie wzdłuż wyznaczonej prostej zostaje przełamana płytka. Glazura powinna mieć minimalną szerokość wynoszącą 5 centymetrów. Jej zaletą jest przede wszystkim cena oraz niskie wymagania. Nie musimy jej podłączać do prądu i jej praca nie wiąże się z zużyciem wody. Dodatkowo przecinarka taka nie wytwarza właściwie żadnych zanieczyszczeń w postaci pyłu. Jednak sprawdza się właściwie, tylko w przypadku płytek o niewielkie wielkości. Oprócz tego na rynku znajdziemy też przecinarki do glazury, które są napędzane elektrycznie. Te są zaprojektowane do cięcia raczej większych płytek.

Na co zwracać uwagę przy zakupie przecinarki do glazury?

Moc silnika i tarcza

Jeśli decydujemy się na przecinarkę elektryczną, to kluczowym pojęciem będzie dla nas moc silnika. Moc silnika odgrywa znaczną rolę przy dłuższych i intensywniejszych pracach. Im jest ona wyższa, tym stabilniejszą pracę oferuje przecinarka. Ponadto większa moc pozwala na łatwiejszą obróbkę grubych materiałów. Bardzo ważny jest też oczywiście właściwy dobór tarczy tnącej. Ta ma nam zagwarantować eleganckie i estetyczne cięcie. Ma to też uczynić skutecznie i przede wszystkim szybko. Najskuteczniejsze są oczywiście tarcze diamentowe, które cechują się niezwykłą wydajnością. Jednak jak każde urządzenie także one posiadają swoje wady. W tym przypadku jest to cena. Tarcze diamentowe są po prostu kosztowne. Dodatkowo stosunkowo szybko się zużywają. Dlatego należy dokładnie się zastanowić czy tarcza diamentowa jest nam rzeczywiście potrzebna do zakresu prac, jaki wykonujemy.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz