Na co zwrócić uwagę przy NNW?

Na co zwrócić uwagę przy NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to jedno z ubezpieczeń dobrowolnych, które nie są obowiązkowe w Polsce. Jednak wielu użytkowników pojazdu decyduje się na ich wykupienie, gdyż dostrzegają korzyści płynące z ubezpieczenia, a samo podpisanie umowy jest stosunkowo proste i szybkie. NNW online można zawrzeć właściwie u każdego ubezpieczyciela na Polskim rynku. Trzeba jednak przed podpisaniem umowy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Czym jest ubezpieczenie NNW?

NNW to rodzaj ubezpieczenia, które chroni nas w przypadku gdy w wyniku wypadku drogowego dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub – co gorsza – śmierci kierowcy czy pasażera. Jego zakres może być szeroki lub węższy. Wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Im większy zakres ma ochrona, tym wyższa będzie bowiem wysokość składki na ubezpieczenie. Dlatego pierwszym krokiem jest dokładne przemyślenie, po co chcemy się ubezpieczyć i jaki powinien być zakres polisy. Ta powinna być bowiem skonstruowana pod kątem naszych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy NNW?

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim musimy dowiedzieć się też, jakie są wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. To znaczy, w jakim przypadku nie otrzymamy żadnych pieniędzy, mimo że wystąpiła szkoda przewidziana w umowie. Takich wyjątków może być kilka lub kilkanaście, wszystko zależy tutaj od towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej nie mamy co liczyć na odszkodowanie, kiedy na przykład prowadziliśmy samochód po spożyciu alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Należy też dokładnie dopytać czy nasze ubezpieczenie obowiązuje jedynie w kraju, czy również za granicą oraz zastanowić się, czy chcemy ubezpieczyć jedynie siebie, czy też także osobę pozostającą z nami w związku i dzieci. Tutaj wszystko zależy od tego, czy większość podróży w samochodzie spędzamy samotnie, czy też poruszamy się raczej całą rodziną. Ostatecznie trzeba się też upewnić, jak wysoka jest suma ubezpieczenia. Ta powinna być dostosowana do ryzyka, na jakie jesteśmy narażeni. Niestety im większa jest suma ubezpieczenia, tym zapewne wyższa też będzie składką jaką zostaniemy zmuszeni zapłacić co miesiąc.

Sprawdź ofertę NNW online na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz