Paź
4
2018

NNW – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

Często podczas kupowania obowiązkowego ubezpieczenia OC, kierowcom oferowane są również inne typy ubezpieczeń – te nieobowiązkowe. Niektórzy od razu przystępują do oferty, a inni twierdzę, że takie ubezpieczenie nie jest im wcale potrzebne. Nie wszyscy z podejmujących decyzję wiedzą w ogóle co mają do wyboru i od czego chroniłoby ich takie dodatkowe ubezpieczenie.

Zobacz również:

Podstawowa ochrona OC tak naprawdę nie chroni kierowcę, lecz zabezpiecza innych uczestników ruchu, którzy mogą ucierpieć na skutek jego działań. Jeśli zatem ktoś chce zabezpieczyć swój pojazd i siebie samego, powinien dokupić taką dodatkową ochronę. O jakiej konkretnie mowa? Między innymi o popularnych NNW, czyli ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Co warto wiedzieć o tym rodzaju ubezpieczenia?

NNW – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

NNW – informacje o ubezpieczeniu

NNW chroni w sytuacjach, które czasem mogą niestety przydarzyć się każdemu, a w których przy podstawowym ubezpieczeniu dany kierowca nie otrzymałby żadnych pieniędzy. NNW jest dobrowolne, ale często jest oferowane w pakiecie razem z ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie trzeba oczywiście ów pakietu kupować, ale warto – wówczas można nieco oszczędzić na kosztach. NNW chroni na przykład wówczas, gdy jakieś wypadki zdarzą się w trakcie użytkowania auta. Jeśli na przykład ktoś zostanie potrącony przy wysiadaniu z niego, albo ucierpi w czasie naprawiania auta gdzieś w trasie, może liczyć na wypłatę należności z polisy. Jeśli zaś dana osoba umrze, pieniądze są wypłacane jej bliskim.

NNW – zakup ubezpieczenia

Gdzie można kupić ubezpieczenie NNW? Dostępnych ofert jest naprawdę mnóstwo, więc rozsądnie jest najpierw sprawdzić poszczególne firmy i ich warunki w internecie, a dopiero później zawrzeć umowę. Świetną dysponuje na przykład marka MTU, którą można znaleźć pod adresem mtu24.pl. Istnieje nawet możliwość zakupu NNW online. Procedura jest łatwa i zapewnia odpowiednią wygodę. Naprawdę warto – dzięki temu można się poczuć na drodze znacznie bezpieczniej, a przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Rzecz jasna, istnieje też możliwość kupowania takiego ubezpieczenia na żywo i wiele osób korzysta właśnie z tej opcji.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Zobacz również:

Odpowiedz autorowi!