OC + AC, czyli w duecie taniej

OC + AC, czyli w duecie taniej

OC + AC, czyli w duecie taniej

Ubezpieczenia komunikacyjne to rozwiązania, których celem jest przede wszystkim zapewnienie optymalnej ochrony pojazdom w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń drogowych i losowych.
Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście ubezpieczenie OC, które jako jedyne jest obowiązkowe, a jego brak może zakończyć się dla właściciela samochodu bolesną karą finansową, nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.


Ponadto istnieje szeroki wachlarz ubezpieczeń nieobowiązkowych, wśród których najpopularniejsza jest polisa AC.

Sprawdź również https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Jaką ochronę zapewnia OC i AC?

Ubezpieczenia komunikacyjne zostały stworzone przede wszystkim po to, by pomóc poszkodowanym w szeroko rozumianej likwidacji szkód komunikacyjnych. Jak powszechnie wiadomo, obowiązkowa polisa OC to parasol ochronny dla poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych, których sprawcą był właściciel ubezpieczonego samochodu lub osoba nim kierująca. Na podstawie polisy OC nie można więc pokryć szkód, które dotyczą samochodu sprawcy, nie mniej jednak warto pamiętać, że jest on chroniony przed konsekwencjami prawnymi w stosunku do uczestników zdarzenia, którzy zostali poszkodowani. Kwestia ta okazuje się szczególnie ważna w przypadku poważnych wypadków drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym, gdy konieczna okazuje się wypłata odszkodowania.

Właściciele samochodów, którzy chcą jednocześnie zapewnić parasol ochronny dla własnego pojazdu, decydują się na nieobowiązkowe AC – dostępne w wersji mini oraz maxi.

Wspólna polisa OC + AC

Decydując się na dopełnienie polisy OC dobrowolną polisą AC, warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego w postaci łączonej OC + AC. W zakresie ochrony rozwiązanie to nie różni się niczym od ubezpieczeń zakupionych oddzielnie, jest jednak zdecydowanie bardziej atrakcyjne pod względem ceny.

Śmiało można więc stwierdzić, że polisa OC+AC to doskonała alternatywa dla właścicieli samochodów, którzy poszukują optymalnej ochrony finansowej w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń drogowych, zwracając jednocześnie uwagę na stronę stricte ekonomiczną.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz