Sposób na sukces relacji damsko-męskich

Sposób na sukces relacji damsko-męskich

Sposób na sukces relacji damsko-męskichJak to jest, że jedni z nas prowadzą udane życie prywatne, żyjąc w szczęśliwych, trwałych związkach, innym – mimo najszczerszych chęci, wciąż coś nie wychodzi. Jedni ciągle kogoś poznają, inni zaś narzekają na brak możliwości poznania kogokolwiek. I jedni dziwią się tym drugim. I ile ludzi, tyle opinii.

Punk widzenia nauki

Wiedza psychologiczna i badanie naukowe pokazują, że sukces w damsko-męskiej relacji opiera się na zasadzie podobieństwa, a nie przeciwieństwa.– polski psycholog i doktor nauk humanistycznych – uważa, że miernikiem satysfakcji w związku jest poczucie intymności, które wiąże się nie tylko z relacją fizyczną. Na pytania o kryteria doboru idealnego, stałego partnera, odpowiadamy najczęściej: fascynacja, odwzajemniona miłość, odpowiedzialność, dojrzałość, niezawodność. „Różnice mogą być inspirujące, ale związek buduje się na zasadzie podobieństw, różnice mogą nie wytrzymać próby czasu, choć nie jest to żadnym wyznacznikiem. Jestem przekonany, że to podobieństwa są fundamentem satysfakcji i szczęścia w związku” – mówi Pan Paweł Niemiec, prowadzący biuro matrymonialne duet centrum; opinie te podzielają eksperci od komunikacji międzyludzkiej, praktycy i psychologowie. A także klienci, którzy coraz częściej odwiedzają instytucje matrymonialne w poszukiwaniu swojej drugiej połówki.

Dlaczego nie mogę znaleźć partnera?

Dostępne na rynku badania i ekspertyzy dowodzą, że co ósmy singiel nie znajdzie partnera do stałego związku. Dlaczego? Bo nie potrafi dawać miłości, ale również nie potrafi jej przyjmować w sposób mądry i dojrzały. Powód? Brak akceptacji i miłości wyniesionych z domu rodzinnego, brak wzorów kobiecości i męskości, zbyt duże przywiązanie do swoich potrzeb. Możliwość wyboru życiowego partnera jest zjawiskiem stosunkowo nowym, choć nam wydaje się czymś naturalnym i nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej. Fascynacja na początku znajomości znana jest głównie w społeczeństwach rozwiniętych gospodarczo i ekonomicznie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małżeństwa aranżowane były normą, a kryterium doboru odpowiedniego partnera miało związek z wydajnością w pracy, ekonomią, zamożnością i koligacją.

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz