Unikanie utraty zniżek

Unikanie utraty zniżek

 Utrata zniżek za bezszkodową jazdę to jedna z najgorszych sytuacji, jaka może przytrafić się kierowcy. Warto jej unikać za wszelka cenę, ponieważ utrata zniżek w praktyce oznacza nierzadko podwojenie kosztów ubezpieczenia samochodu.

Niezgłaszanie szkody

 Zniżkę za bezszkodową jazdę stracimy oczywiście w momencie, kiedy przyjdzie do naprawiania szkody. W takiej sytuacji nie jesteśmy już idealnym kierowcą, a zwykłym kierowcą, który miewa wypadki na drodze. Najprostszą, ale nie do końca sensowną metodą utrzymywania pozorów jest niezgłoszenie szkody do ubezpieczenia. Wielu kierowców kalkuluje w taki sposób, że jeśli zgłoszą szkodę, to dostaną 1000zł odszkodowania, ale w następnym roku zapłacą dodatkowe 800zł za ubezpieczenie, a w kolejnych latach 600 czy 700zł. W efekcie zgłoszenie szkody będzie ich kosztowało więcej, niż zapłacenie za drobne zdarzenie z własnej kieszeni. Jest to nie do końca sensowne działanie, ponieważ po co kupować ubezpieczenie samochodu, jeśli potem nie będzie się z niego korzystało?

Zabezpieczenie drobnych spraw

 Żeby nie być ofiarą takiego paradoksu, należy wybrać odpowiednie ubezpieczenie, w przypadku którego nasze zniżki nie będą tak łatwo znikały. Najlepsze jest oczywiście ubezpieczenie autocasco, które przewiduje możliwość powstawania dobrych szkód i dopiero od jakiegoś wyższego poziomu szkód uzna, że doszło do „szkodowości”. Takie ubezpieczenia bywają jednak dość drogie i zamiast tego zazwyczaj lepiej jest wykupić ubezpieczenie szyb lub podobne rozwiązanie. Ubezpieczenie szyb ma na celu wyłączenie szyb z całego ubezpieczenia autocasco i traktowanie ich indywidualnie jako elementu, w przypadku którego nasz jazda nie ma wpływu na ryzyko szkody. To nie od nas w końcu zależy, co wypadnie spod kół tira na autostradzie i poszybuje w naszym kierunku. Dodatkowe ubezpieczenie szyb pozwoli zlikwidować wszystkie szkody powstałe na szybach tak, jakby żadnych szkód nie było. Takie dodatkowe ubezpieczenie jest stosunkowo niedrogie, więc warto z niego korzystać.

Interesuje Cię więcej rodzajów ubezpieczeń? Koniecznie zajrzyj zatem na https://mtu24.pl/ .

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz