Wrz
6
2012

Wybór programu antywirusowego

To jaki program antywirusowy wybierze użytkownik w znacznym stopniu uzależnione jest oczywiście od tego jakiego rodzaju ochroną jest zainteresowany. Można przeprowadzić absolutnie podstawowy podział programów antywirusowych na takie które dostępne są zupełnie za darmo jak i takie za które użytkownik musi zapłacić. Rozwiązania komercyjne utrzymują zwykle dosyć wysoki poziom oferując przy tym szeroki zakres ochrony, nie tylko samego komputera ale także urządzeń mobilnych czy dysków przenośnych gdzie zastosowany musi być zupełnie inny rodzaj ochrony.

Zobacz również:

Jeśli chodzi natomiast o rozwiązania darmowe to także wśród nich znaleźć można dobre oprogramowanie które spełni wymogi użytkowników, tutaj jednak należy poświęcić trochę czasu aby wybrać dobry program antywirusowy. Ryzyko stanowić może zainstalowanie słabego programu antywirusowego który nie poradzi sobie z wieloma zagrożeniami czy też wgranie fałszywych programów antywirusowych, które także znaleźć można w sieci. Dobrym rozwiązaniem wydaje się instalacja darmowej wersji komercyjnego oprogramowania antywirusowego.

Będzie ono pozbawione wielu funkcji i dodatków dostępnych w wersji komercyjnej, ale wersja darmowa bazować będzie na wszakże na rozwiązaniach dostępnych w komercyjnej wersji oprogramowania antywirusowego, w szczególności jeśli chodzi o podstawowe działania programu, czyli skanowanie lub monitorowanie komputera. Darmowe wersje swoich programów antywirusowych udostępniają tylko niektórzy producenci, sporo zależy także od prowadzonej przez firmę polityki, czasem użytkownicy prywatni otrzymać mogą w pełni funkcjonalne oprogramowanie, które odpłatne jest tylko i wyłącznie dla firm.

W sieci znajdziemy także w pełni darmowe programy antywirusowe, które rozwijane są w podobnym stopniu jak rozwiązania komercyjne, zdarza się jednak, że po jakimś czasie, programy takie także mogą być udostępniane użytkownikom odpłatnie. Wybór programu antywirusowego pod kątem tego jak duży zakres ochrony program ten ma umożliwiać jest już indywidualnym wyborem użytkownika. Bezsensem może być zakup takiego oprogramowania z którego większości funkcji i tak użytkownik nie będzie korzystać.

Zobacz również:

Odpowiedz autorowi!