Zawsze wybieraj najtańsze ubezpieczenie OC

Zawsze wybieraj najtańsze ubezpieczenie OC

Obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla kierowców samochodów jest na pewno nieprzyjemny, ponieważ powoduje konieczność wysupłania każdego roku co najmniej kilkuset złotych na coś, z czego nie będziemy mieli namacalnego pożytku. Nie oznacza to oczywiście jednak, że nie będziemy mieli żadnego pożytku z naszej polisy ubezpieczeniowej. Wręcz przeciwnie – może uratować nam życie, jeśli spowodujemy, nawet nieumyślnie, poważne szkody.

Zawsze wybieraj najtańsze ubezpieczenie OC

Zasada działania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

Odpowiedzialność cywilna to zasada zapisana w kodeksie cywilnym, której założenia są bardzo proste: jeśli ktoś wyrządzi drugiemu człowiekowi krzywdę, celowo lub nieumyślnie, jeśli tylko zaistniała przy tym jego realna wina, chociażby przez zaniechanie lub niedopełnienie ciążących na nim obowiązków, zobowiązany jest do zadośćuczynienia takiej osobie. Mówiąc prościej, jeśli wyrządziłeś krzywdę, musisz ją naprawić. W ruchu drogowym oznacza to najczęściej konieczność zapłacenia za naprawę samochodu, ale nierzadko też pojawiają się renty dla osób, które ucierpiały w wypadku lub renty dla ich osieroconych dzieci. Takie drastyczne sytuacje nie są częste, co nie oznacza jednak, że nigdy się nie zdarzają. Wszystkie ubezpieczenia OC komunikacyjne, jakie kupujemy z obowiązku prawnego, zabezpieczają nas przed takimi roszczeniami. Obowiązkowe są one oczywiście dlatego, by osoba poszkodowana miała pewność otrzymania rekompensaty.

To nie my dostaniemy pieniądze

Logika rynkowa jest tutaj w pewnym sensie przewrotna, ponieważ ubezpieczeni jesteśmy my, ale to nie my dostaniemy pieniądze z ubezpieczenia. Spełniamy obowiązek i jesteśmy bezpieczni, nie licząc oczywiście odpowiedzialności karnej, przez co ubezpieczenia OC mają dla nas znaczenie w tym sensie, że uszczuplą naszą kieszeń. Mniej lub bardziej. Warto wybierać takie ubezpieczenia OC, które będą nas kosztowały mniej, ponieważ te droższe nie są w niczym lepsze. Przynajmniej z punktu widzenia osoby za nie płacącej.

Jak upewnić się, że wybrane przez nas ubezpieczenie będzie wartościowe? Należy wybrać odpowiedniego ubezpieczyciela, jak np. https://mtu24.pl/ .

Zobacz również:

No Comment

Dodaj komentarz